Refund policy

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


GENEL:

 

 

· Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

· Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

· Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.


 

   

  İPTAL VE İADE ŞARTLARI

   

   

  · Sanal mağazadan satın aldığınız ürünleri, kargo firmasından teslim aldığınız tarihten itibaren14 gün içerisinde, aşağıdaki şartlara uymak kaydıyla, iade ederek ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz.

  · Verdiğiniz siparişlerinizi veya ürünlerinizi iptal ve iade etmek için +90 555 101 58 28 numaralı sanal mağaza destek hattımıza veyainfo@vavdiamond.com mail adresine bu talebinizi bildirmeniz gerekmektedir.

  · İade etmek istediğiniz ürünleri size gönderilen şekliyle kutusu, ürün, fatura-irsaliye, sertifika, sigorta formları ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak göndermeniz gerekmektedir.

  · Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır, bu kişiye özel ürünlerde müşteri cayma hakkını kullanamaz. Yüzüklerde teslimat sonrası ölçü değişimi yapılması, kolyelerde teslimat sonrası zincir uzatma ya da kısaltma gibi işlemlerin yapılması durumunda kayıpsız iade hakkı kullanılamaz.

  · Aksi sipariş sırasında belirtilmedikçe yüzüklerde içine yazı yazdırmış olmanız ya da standart ölçülerde sipariş vermeniz iadeye engel değildir.  · İade edilecek ürün tamamen hasarsız ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz. Ürün uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra, iade işlemleri başlatılır.

  · VAV Diamond’dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

  · 1 karat ve üzeri tüm ürünler iade süresine bakılmaksızın, ekspertiz için merkeze gönderilir. Ekspertiz bedeli HRD'den gelen referansa göre belirlenir ve iade bedelinden düşülür.

  · İadesi yapılan ürün için, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri uygulanır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra14 gün içerisinde cayma hakkı kullanılabilir. Cayma hakkının kullanılması için Müşteri'nin, bu süre içinde VAV Diamond’a e-posta veya telefon ile bildirimde bulunması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya Müşteri'ye teslim edilen ürünün www.vavpirlanta.com 'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takiben ürün incelemesi uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. İnceleme sonucunda iade alınması uygun olan ürünlerin 7 gün içinde ürün bedeli Müşteri'nin ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Aynı Gün Teslimat Hizmeti ile satın alınan ürünlerin, tahsil edilen teslimat ücreti fatura ödeme tutarından mahsup edilerek sadece ürün fiyatı iade edilir. Yurtdışı Teslimat yapılan ürünlerin, tahsil edilen teslimat ücreti fatura ödeme tutarından mahsup edilerek sadece ürün fiyatı iade edilir. İadenizin kredi kartı hesabınıza yansıması bankanızın işlem durumuna bağlı olup 1-4 hafta arasında sürmektedir.